קורס המיינדפולנס

רגע אחד לעצמנו

"מיינדפולנס" (mindfulness), או בעברית "קשיבות";  מונח שמשמעותו תשומת הלב ברגע הנוכחי, על כל המשתמע מכך. 

מה אתם עושים ברגע זה? קוראים את המילים האלה. ייתכן שאתם גם מרגישים משהו, אולי חשים תחושה גופנית מסוימת. יתכן שברגע מסוים תשומת הלב שלכם תנדוד למשהו אחר – אסוציאציה או זיכרון, למשל, ותאבדו את תשומת הלב במה שקורה כאן ועכשיו. ה"נדידה" המחשבתית הזאת עלולה לגרום לנו ללכת לאיבוד בתוך מחשבותינו, מהר מאד. מחשבות על העבר או העתיד, על משימות בוערות, אנשים או סיטואציות שמטרידים אותנו כרגע ועוד. בהעדר מודעות לנדידת המחשבות, אנו עלולים להגיע מצב שבו אנחנו חיים על מעין "נהג אוטומטי". במצב כזה, אנו עלולים לפספס את מה כל מה שנוכח מולנו בהווה.

תרגולי מיינדפולנס, שמקורם בתיאוריות מזרחיות כגון הבודהיזם והדאויזם, התגלגלו דרך הפסיכולוגיה המערבית ומשמשים היום אנשים רבים, בישראל ובעולם, כדרך יעילה לחזור לעצמם, למצוא את השקט הפנימי בין שלל הגירויים והמטלות שמלוות את מרוץ חייהם ולהתפקס מחדש על מה שחשוב להם. במציאות חיינו המשתנה והמבלבלת, תרגול המיינדפולנס הוא רגע נדיר שמוקדש לעצמנו.

מטרת הקורס היא להכיר בצורה חווייתית את תרגול המיינדפולנס על שלל היבטיו. לאחר סקירה קצרה של מקורות התרגול, נלמד על סוגי עוגנים שונים ונתנסה במגוון שיטות תרגול שונות, באופן שמאפשר לכל אחד למצוא את התרגול המתאים והנוח בעבורו. 

פורמט הקורס

עשרה משתתפים

במכוננו בחיפה,

באווירה אינטימית ומשפחתית

מה לומדים בקורס ומה מקבלים ממנו?

היכרות עם גישת המיינדפולנס ומקורותיה הבודהיסטיים.

תרגול מגוון כלים מדיטטיביים בפורמט פרטני ואישי

טיפים כיצד לתרגל מיינדפולנס עם הילדים בפורמט משפחתי.

הידעתם?

חלק מפוליסות ביטוחי הבריאות הפרטיות מספקות החזר כנגד הדרכות הורים.

כדאי לבדוק!

אם הנכם מתמודדים עם קשיים מול הילדים ולא בטוחים כיצד להתמודד, אם אתם מעוניינים ללמוד כיצד להיות הורים אפילו יותר טובים ממה שאתם כבר – הגעתם למקום הנכון!
צרו קשר עוד היום וקבעו פגישת ייעוץ עם איש מקצוע מומחה.