fbpx
טיפול בשיטת CBT
בתוך חדר הטיפול
הרצאת מבוא לעולם הטיפול הפסיכולוגי. בהרצאה נלמד מהו טיפול פסיכולוגי, מה מטרתו ומה הן הגישות העיקריות עליהן מתבססים מטפלים שונים על מנת לייצר תהליכי שינוי אצל מטופל. נצלול לעולמן של הגישות הללו ונתוודע לדוגמאות אמיתיות מחדר הטיפול.
הפרעה טורדנית כפייתית
CBT ואני
הרצאת היכרות על הגישה הקוגניטיבית-התנהגותית (CBT) בטיפול פסיכולוגי. בהרצאה נבין מה זה בכלל CBT ומה זה טיפולקוגניטיבי-התנהגותי בפרט. נלמד מה הן התועלות של הגישה וכיצד היא יכולה לעזור לנו בחיים המקצועיים והאישיים. ההרצאה תלווה בדוגמאות ותיאורי מקרה (case studies) מעניינים וממחישים.
shutterstock_1169505235
מאפייני גיל ההתבגרות
גיל ההתבגרות, כולנו יודעים, הוא גיל מורכב. לא לגמרי ילדים, וגם לא לגמרי מבוגרים. מה הופך אותו לכזה, ולמה כל כך קשה לתקשר עם מתבגרים? בהרצאה זו המשתתפים נחשפים ל"מאחורי הקלעים" של גיל ההתבגרות - המאפיינים הביולוגיים, הקוגניטיביים והחברתיים-רגשיים הייחודיים של הגיל, אשר בתורם משפיעים על היכולת לתקשר עם המתבגרת או המתבגר. ההרצאה מלווה בשלל דוגמאות, טיפים וכלים לתקשורת נכונה עם מתבגרים.
shutterstock_360192704
מיינדפולנס ביומיום
"מיינדפולנס" (mindfulness), או בעברית "קשיבות"; מונח שמשמעותו תשומת הלב ברגע הנוכחי, על כל המשתמע מכך. תרגולי מיינדפולנס, שמקורם בתיאוריות מזרחיות כגון הבודהיזם והדאויזם, התגלגלו דרך הפסיכולוגיה המערבית ומשמשים היום אנשים רבים, בישראל ובעולם, כדרך יעילה לחזור לעצמם, למצוא את השקט הפנימי בין שלל הגירויים והמטלות שמלוות את מרוץ חייהם ולהתפקס מחדש על מה שחשוב להם. במציאות חיינו המשתנה והמבלבלת, תרגול המיינדפולנס הוא רגע נדיר שמוקדש לעצמנו. מטרת ההרצאה היא להכיר בצורה חווייתית את תרגול המיינדפולנס על שלל היבטיו. לאחר סקירה קצרה של מקורות התרגול, נלמד על סוגי עוגנים שונים ונתנסה במגוון שיטות תרגול שונות, באופן שמאפשר לכל אחד למצוא את התרגול המתאים והנוח בעבורו.
מי הפך את הכיתה שלי
מי הפך את הכיתה שלי
בואו ללמוד איך השינויים של השנים האחרונות במערכת החינוך והצרכים הגוברים של התלמידים בכיתות מייצרים סביבה של סטרס כרוני המשפיע עלינו – הצוות החינוכי. בהרצאה נכיר את ארבעת טעויות החשיבה הנפוצות במצבי סטרס, נלמד לזהות מתי אנחנו לא פועלים נכון ונקבל טיפים וכלים מעולם ה-CBT שיעזרו לנו לצלוח את הג'ונגל הכיתתי החדש.

אפשרויות הזמנה

הרצאה קצרה

כבת שעתיים

סדנא יומית מקיפה

כשש שעות

הרצאות לקהל הרחב

במרוצת הטיפולים והשנים צבר מכון "ציידי המחשבות" ניסיון וידע רב בתחומים מגוונים. ידע זה עשוי לתרום ולסייע משמעותית למטפלים, אנשי חינוך, הורים ואנשים ללא הכשרה מקצועית, המבקשים להכיר את עולם הפסיכולוגיה בכלל ועולם הטיפול ההתנהגותי-קוגניטיבי (CBT) בפרט. 

עולם הפסיכולוגיה הוא עולם מקצועי מורכב שלא תמיד ברור למי שאינו מגיע מהתחום או מתחומים מקצועיים חופפים. צוות מכון "ציידי המחשבות" רואה בשיתוף הידע הזה שליחות חשובה, שכן מדובר בתכנים מקצועיים שגובשו מתוך ניסיון עשיר של תהליכי טיפול שהובלנו. ידע שיש לו הכוח לשנות דפוסים, כיווני מחשבה, אופני התנהגות וכי"ב. 

כדי להמשיך ולהנגיש את הידע הזה לכל החפץ בכך, גיבשנו מספר הרצאות וסדנאות שמותאמות במיוחד לאנשים נטולי רקע מקצועי. לפניכם פירוט אודות הרצאות המכון שמיועדות לקהל הרחב. אתם מוזמנים לבחור את זו שהכי נכונה לזמן ולמקום שבו אתם נמצאים בחייכם כרגע.

בתוך חדר טיפול

CBT ואני

מאפייני גיל ההתבגרות

מיינדפולנס ביומיום

מי הפך את הכיתה שלי?!

לא בטוחים במה לבחור? לא מצאתם את מה שאתם מחפשים? אנחנו כאן כדי להסביר, לייעץ ולעזור. נשמח להתאים לכם הרצאה או סדנה המותאמת אישית לצרכים שלכם. דברו איתנו, או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.

הדרך שלנו לעזור לכם!
גם מרחוק.

טיפול בטראומה אצל ילדים

הספר זמין להורדה באתר "עברית".

בעקבות המשבר הלאומי ומלחמת חרבות ברזל, אנו מזמינים אתכם להוריד בחינם את הספר "ציידת המחשבות", ספר טיפולי-חווייתי לילדים ומשפחותיהם. הקריאה בספר מאפשרת לילדים ובני נוער רכישה של כלים להתמודדות, ולכם ההורים נותנת מקום כדי לדבר עם הילדים על מה שעובר עליהם. ניתן ומומלץ גם למצוא זמן לקריאה משותפת.

רוצים לדבר איתנו? אנחנו פה בשבילכם בשיחת טלפון או הודעת ווצאפ, צור קשר באתר ואפילו באמצעות הטיפול בוט.

טיפול בטראומה אצל ילדים

הספר זמין להורדה באתר "עברית".