טיפול בשיטת CBT
בתוך חדר הטיפול
הרצאת מבוא לעולם הטיפול הפסיכולוגי. בהרצאה נלמד מהו טיפול פסיכולוגי, מה מטרתו ומה הן הגישות העיקריות עליהן מתבססים מטפלים שונים על מנת לייצר תהליכי שינוי אצל מטופל. נצלול לעולמן של הגישות הללו ונתוודע לדוגמאות אמיתיות מחדר הטיפול.
הפרעה טורדנית כפייתית
CBT ואני
הרצאת היכרות על הגישה הקוגניטיבית-התנהגותית (CBT) בטיפול פסיכולוגי. בהרצאה נבין מה זה בכלל CBT ומה זה טיפולקוגניטיבי-התנהגותי בפרט. נלמד מה הן התועלות של הגישה וכיצד היא יכולה לעזור לנו בחיים המקצועיים והאישיים. ההרצאה תלווה בדוגמאות ותיאורי מקרה (case studies) מעניינים וממחישים.
shutterstock_1169505235
מאפייני גיל ההתבגרות
גיל ההתבגרות, כולנו יודעים, הוא גיל מורכב. לא לגמרי ילדים, וגם לא לגמרי מבוגרים. מה הופך אותו לכזה, ולמה כל כך קשה לתקשר עם מתבגרים? בהרצאה זו המשתתפים נחשפים ל"מאחורי הקלעים" של גיל ההתבגרות - המאפיינים הביולוגיים, הקוגניטיביים והחברתיים-רגשיים הייחודיים של הגיל, אשר בתורם משפיעים על היכולת לתקשר עם המתבגרת או המתבגר. ההרצאה מלווה בשלל דוגמאות, טיפים וכלים לתקשורת נכונה עם מתבגרים.
shutterstock_360192704
מיינדפולנס ביומיום
"מיינדפולנס" (mindfulness), או בעברית "קשיבות"; מונח שמשמעותו תשומת הלב ברגע הנוכחי, על כל המשתמע מכך. תרגולי מיינדפולנס, שמקורם בתיאוריות מזרחיות כגון הבודהיזם והדאויזם, התגלגלו דרך הפסיכולוגיה המערבית ומשמשים היום אנשים רבים, בישראל ובעולם, כדרך יעילה לחזור לעצמם, למצוא את השקט הפנימי בין שלל הגירויים והמטלות שמלוות את מרוץ חייהם ולהתפקס מחדש על מה שחשוב להם. במציאות חיינו המשתנה והמבלבלת, תרגול המיינדפולנס הוא רגע נדיר שמוקדש לעצמנו. מטרת ההרצאה היא להכיר בצורה חווייתית את תרגול המיינדפולנס על שלל היבטיו. לאחר סקירה קצרה של מקורות התרגול, נלמד על סוגי עוגנים שונים ונתנסה במגוון שיטות תרגול שונות, באופן שמאפשר לכל אחד למצוא את התרגול המתאים והנוח בעבורו.

אפשרויות הזמנה

הרצאה קצרה

כבת שעתיים

סדנא יומית מקיפה

כשש שעות

הרצאות לקהל הרחב

במרוצת הטיפולים והשנים צבר מכון "ציידי המחשבות" ניסיון וידע רב בתחומים מגוונים. ידע זה עשוי לתרום ולסייע משמעותית למטפלים, אנשי חינוך, הורים ואנשים ללא הכשרה מקצועית, המבקשים להכיר את עולם הפסיכולוגיה בכלל ועולם הטיפול ההתנהגותי-קוגניטיבי (CBT) בפרט. 

עולם הפסיכולוגיה הוא עולם מקצועי מורכב שלא תמיד ברור למי שאינו מגיע מהתחום או מתחומים מקצועיים חופפים. צוות מכון "ציידי המחשבות" רואה בשיתוף הידע הזה שליחות חשובה, שכן מדובר בתכנים מקצועיים שגובשו מתוך ניסיון עשיר של תהליכי טיפול שהובלנו. ידע שיש לו הכוח לשנות דפוסים, כיווני מחשבה, אופני התנהגות וכי"ב. 

כדי להמשיך ולהנגיש את הידע הזה לכל החפץ בכך, גיבשנו מספר הרצאות וסדנאות שמותאמות במיוחד לאנשים נטולי רקע מקצועי. לפניכם פירוט אודות הרצאות המכון שמיועדות לקהל הרחב. אתם מוזמנים לבחור את זו שהכי נכונה לזמן ולמקום שבו אתם נמצאים בחייכם כרגע.

בתוך חדר טיפול

CBT ואני

מאפייני גיל ההתבגרות

מיינדפולנס ביומיום

לא בטוחים במה לבחור? לא מצאתם את מה שאתם מחפשים? אנחנו כאן כדי להסביר, לייעץ ולעזור. נשמח להתאים לכם הרצאה או סדנה המותאמת אישית לצרכים שלכם. דברו איתנו, או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.