fbpx

נעים מאוד - עופר כהן,

מייסד ומנהל מכון "ציידי המחשבות".

קצת עליי

פסיכולוג חינוכי מומחה, נשוי באושר לכרמית המקסימה ואב למאיה ויונתן. מומחה בטיפול התנהגותי-קוגניטיבי (CBT), חבר איט"ה (ארגון הגג הישראלי של המטפלים ההתנהגותיים-קוגניטיביים) וסופר "ציידת המחשבות" – ספר הרפתקאות טיפולי המיועד לילדים, בני נוער והוריהם. מתגורר ומטפל בחיפה.

מאז ומתמיד התעניינתי באנשים ובמה שמניע אותם. את שנות הילדות ביליתי בקניה שבאפריקה. המפגש עם תרבויות ושפות שונות ממה שאני מכיר היה עבורי מסקרן ומפתיע, והווה נקודת ציון מכוננת ששיקפה לי את מידת התעניינותי בבני אדם. בהמשך הבנתי שכדי להתקרב ולהכיר מישהו באמת צריך "להבין אותו מבפנים" ולדבר בשפה שלו.    

את התואר הראשון שלי בפסיכולוגיה קיבלתי מהאוניברסיטה העברית בירושלים. לאחריו, מתוך עניין לדבר ובעיקר מתוך הזיקה לחשוב בשפה אחרת, המשכתי ללימודי בלשנות בפאריז בדגש על שפות עתיקות – לטינית ויוונית קלאסית. בין באגט אחד למשנהו הצלחתי גם לסיים תואר שני בפסיכולוגיה קלינית מאוניברסיטת פריז 5. עם תום הלימודים חזרתי לארץ והתחלתי לטפל בילדים, בני נוער, מבוגרים ומשפחות. 

את ההתמחות שלי חילקתי בין התמחות קלינית אשפוזית בביה"ח "לב השרון" בפרדסיה להתמחות חינוכית בשירות הפסיכולוגי של עיריית חיפה. כיום אני מתגורר ועובד בחיפה בקליניקה פרטית עם ילדים, בני נוער, מבוגרים ומשפחות.

האני-מאמין המקצועי שלי

אני מאמין כי מטפל מקצועי ואחראי הוא כזה שדואג לשים דגש על התערבויות יעילות ומוכחות במטרה לעזור לאנשים להתגבר על הבעיות שלהם. מדיניות זו היא שהביאה אותי להיכרות עם עולם הטיפול ההתנהגותי קוגניטיבי, או בקיצור CBT (Cognitive-Behavioral Therapy). ה-CBT הנו שיטת טיפול מופלאה ואפקטיבית שמבוססת על הרעיון כי שינוי התנהגותי ורגשי נובע משינוי במחשבות ובאמונות שלנו לגבי עצמנו ולגבי אחרים. הגישה הפרואקטיבית שבבסיס ה-CBT, ביחד עם כלים קונקרטיים והבניה נכונה של הטיפול, מסייעת לאנשים למצוא בעצמם את הכוחות להתקדם מהר יותר לעבר החלומות שלהם.

את הכשרתי בתחום ה-CBT קיבלתי מבית הספר "CBT אינטגרטיבי" בחיפה המוכר על ידי איט"ה (ארגון הגג הישראלי של המטפלים ההתנהגותיים-קוגניטיביים). כמו כן, אני בוגר קורס היפנוזה בביה"ח "בני ציון" בהנחייתו של הפסיכולוג ד"ר גבי גולן.

תחומי ההתמחות שלי

כיום אני מתמחה במגוון תחומים עליהם תוכלו לקרוא בהרחבה באתר: מהפרעות חרדה שונות (חרדה חברתית, דאגנות יתר, פוביות, התקפי חרדה \ פאניקה), דרך OCD (הפרעה טורדנית-כפייתית) וטריכוטילומאניה (תלישת שיער כפייתית), וכן דיכאון, קשיים חברתיים, קשיים בוויסות כעסים, משברי חיים שונים, בעיות בקשר הורה-ילד או בעיות אחרות בתוך המשפחה, קונפליקטים ביחסים ועוד. כמו כן, אני מרצה בנושא CBT ובנושאים אחרים במספר מוקדים – המדרשה לפסיכולוגיה חינוכית באוניברסיטת חיפה, המכון לאינטליגנציה רגשית בקריית ביאליק, מכללת אורנים, מרכזי פסג"ה ובתי ספר שונים. אני שותף פעיל באיט"ה (ארגון הגג של המטפלים הקוגניטיביים-התנהגותיים). שני תחומים שאני מתחבר אליהם מאד הם עבודה עם ילדים ומתן ייעוץ חינוכי לצוותים חינוכיים והורים. 

בזמני הפנוי אני נהנה להשתולל עם ילדיי המקסימים, לכתוב ולתחזק את הבלוג "דידקטיקס – בין משחקים לחינוך", לשחק משחקי לוח וקלפים ולשרוף סלטים במטבח הביתי.

Call Now Button