fbpx
Ofer-Cohen-©--LUZ-79
ציידי המחשבות
סדנה יומית / תהליך מתמשך
קורס הדגל של המכון מיועד לסגלי הוראה ואנשי מקצוע מתחום החינוך והטיפול העובדים במערכות החינוך (מורים/ות, יועצים/ות חינוכיים, תרפיסטים/ות, עובדי החינוך מיוחד וכי"ב). הקורס מתמקד בפיתוח יכולות הכלה והכשרת מיומנויות מעולם הטיפול ההתנהגותי-קוגניטיבי (CBT).

קורס ציידי המחשבות ניתן להעברה כסדנא יחידנית, כמספר מצומצם של סדנאות סביב נושא\ים ספציפי\ים או כהשתלמות ארוכה (שנתית או סמסטריאלית).
shutterstock_1013347117
בואו לשחק איתי
סדנה יומית / תהליך מתמשך
פיתוח חשיבה משחקית לסגלי הוראה - לימוד היסודות בתחום עיצוב המשחקים ותרגול ההתאמה הנדרשת לתחום החינוכי. בניית מערכי שיעור משחקיים ואינטראקטיביים שיגבירו את העניין, הסקרנות והמעורבות של התלמידים בחומר הנלמד ובמהלך השיעור.

"בואו לשחק איתי" ניתן להעברה כסדנא יומית, כאוסף של מספר מפגשים פרטניים או כהשתלמות שנתית או סמסטריאלית.
Ofer-Cohen-©--LUZ-45
!Oh My MegAGaMe
הרצאה קצרה / סדנא יומית
מגה-גיימז (Megagames) או "משחקי ענק", הינם חלק מז'אנר חדש של משחקים רבי משתתפים (לרוב 20+ ולעיתים קרובות אפילו הרבה יותר) שמשלבים סימולציות מורכבות של מצבים קונפליקטאוליים. המשחקים מאפשרים סביבה ייחודית לעבודה על מגוון תחומים - מפיתרון בעיות, דרך פיתוח כושר מנהיגות ועד ליצירת לכידות חברתית ועבודה על אווירה כיתתית.

תוכלו לבחור בין הסדנא היומית המקיפה וסדנא מקוצרת בת כשעתיים, הכוללת הרצאה והתנסות קצרה יותר.
shutterstock_360192704
רגע של מיינדפולנס
סדנה יומית / סדנא מתמשכת
מיינדפולנס פירושו תשומת לב רגע-אחר-רגע לחוויות המתרחשות בתוכנו ומחוץ לנו. סדנת המיינדפולנס נועדה לאפשר התנסות אמיתית של המורה עם חוויות מדיטטיביות שונות, באמצעות תרגולים מגוונים הנעים בין המובנה (למשל תרגולי דמיון מודרך שונים) ללא מובנה, והיכרות עם מגוון טכניקות להעמקת תשומת הלב והריכוז.

סדנא זו, בעלת דגש אינטימי וחווייתי, מהווה את המקום המושלם לשילוב ההתפתחות האישית והמקצועית שלכם כמורים וכבני אדם. היא ניתנת להעברה כסדנא יחידנית או כהשתלמות מתמשכת.
תמונת קמח
טיפול באפיה
סדנה מתמשכת / תהליך מתמשך
טיפול בבישול ואפיה מאפשר חוויה משחקית הנוגעת בכלל החושים שלנו. בין המערוך לתרווד ישנו מקום לעבודה קוגניטיבית ורגשית מעמיקה על ערך עצמי, הבנה חברתית, יכולות התארגנות, מיומנויות ניהוליות, החזקת קשב וזיכרון. הטיפול מתקיים בפורמט קבוצתי ופרטני לאוכלוסיות מגוונות של תלמידים ולצוותי חינוך.

ניתן להזמנה – בטייק אווי – כאוסף מפגשים המרוכזים סביב נושא\ים ספציפי\ים או כהשתלמות ארוכה (שנתית או סמסטריאלית).
Ofer-Cohen-©--LUZ-4
סדנת מוטיבציה
הרצאה קצרה / סדנה מתמשכת
מהי מוטיבציה וכיצד מייצרים אותה?
סדנא זו מסבירה את יסודות המוטיבציה, בדגש על המוטיבציה ללמידה. באמצעות היכרות עם הראיון המוטיבציוני - מודל ותיק ומוכח המשתתפים לומדים להבדיל בין רמות מוטיבציה שונות אצל תלמידים והדרכים השונות לגייסם לקראת שינוי. בחלקה השני של הסדנא המשתתפים מתרגלים את המיומנויות בשטח, באמצעות סימולציות ומקרים אישיים שלהם.

סדנת המוטיבציה ניתנת להעברה כסדנא קצרה של שעתיים או בגירסא ארוכה יותר, כסדנא יומית בת שש שעות.
Ofer-Cohen-©--LUZ-13
מתבגרים - כל הסודות
סדנא קצרה / סדנא יומית
גיל ההתבגרות הוא גיל מורכב. מה הופך אותו לכזה, ולמה כל כך קשה לתקשר עם מתבגרים?
בהרצאה זו המשתתפים נחשפים ל"מאחורי הקלעים" של גיל ההתבגרות, לומדים על המאפיינים הביולוגים, הקוגניטיביים והחברתיים הייחודיים של גיל ההתבגרות, ומקבלים טיפים ומיומנויות לתקשורת נכונה עם מתבגרים.

ההרצאה ניתנת להעברה כסדנא קצרה בת כשעתיים או בגרסא ארוכה יותר, כסדנא יומית בת שש שעות.
board-game-kids-leisure-concept-kids-are-playing-people-holding-figures-hand-chips-children-play-concept-board-games-dice-chips-cards-party-games-min
חברים ודרקונים
סדנא מתמשכת / תהליך מתמשך
קבוצה טיפולית המיועדת לילדים ונוער בעלי קשיים חברתיים. בקבוצה נשתמש בכלי של משחקי תפקידים מדומיינים כדי ליצור עולם מופלא של חוויות ואתגרים, המשקפים אתגרים אמיתיים לחלוטין שילדי הקבוצה מתמודדים איתם מידי יום. תוך כדי מפגש עם אורקים, אלפים, דרקונים, ביצות טובעניות ושאר אתגרים מעולם הפנטזיה, יפגשו המשתתפים את עצמם וירכשו כלים ומושגים מעולם הטיפול הקוגניטיבי-התנהגותי שיסייעו להם בעולם האמיתי.
Child psychotherapy. Interested joyful school-age girl and young woman playing with small animal figurines in sand tray
חיות הרגש
סדנא יומית / תהליך מתמשך
"חיות הרגש" הינה תוכנית חווייתית המיועדת לקידום יכולות ויסות רגשי בקרב תלמידים לפי עקרונות ה-SEL (למידה רגשית-חברתית) "חיות הרגש" ניתנת להעברה כסדנא יומית, כאוסף של מספר מפגשים פרטניים או כהשתלמות שנתית או סמסטריאלית
2
ליצנות טיפולית
סדנא מתמשכת / תהליך ארוך
לפתוח את הלב והנשמה לשיעור שכולו כיף, ליצנות ואינטליגנציה רגשית. העבודה עם דמות הליצן מאפשרת לאני השטותי והמשחקי שבנו להשתחרר, ואיתו גם ליצירתיות והאופטימיות הפנימית שלנו לפרוץ החוצה. סדנא זו, המיועדת לקבוצות של תלמידים אבל גם לסגלי חינוך, כוללת עבודה עם בלונים, שיעור בקסמים , הכנת בובת כף יד ככלי טיפולי ,שיעור מסכות ומוסיקה ועוד כלים מעולם הליצנות. בסופה של הסדנה, המשתתפים יוצאים לסטאג׳ בשטח כדי ליישם את מה שלמדו.
2
טיפול במוזיקה ו-EMDR
סדנא מתמשכת / תהליך ארוך
סדנא חווייתית, לתלמידים וסגלי חינוך, המשלבת שני עולמות תוכן מרתקים. העבודה עם המוזיקה מאפשרת מרחב תהליכי למשחק והיכרות עם אחרים ועם רבדים אחרים שבי, ועם הזמן גם חיבור למקומות בהם אנו יכולים להראות את עצמנו ולהכיר אחרים ללא מילים. מנגד, טכניקת ה-EMDR הינה מובנית, ומאפשרת עבודה ממוקדת על שלל נושאים – מהעלאת ביטחון והעצמה ועד טיפול בפחדים.
shutterstock_1368241724
תהליכים אישיים לצוות ניהול
תהליך מתמשך
מכון ציידי המחשבות מציע ליווי אישי לצוותי ניהול של בתי ספר. הצוות המיומן שלנו כולל פסיכולוגים חינוכיים בעלי ניסיון רב שנים במסגרות חינוכיות מגוונות. אנו מיומנים ביצירת תהליכים ארוכי טווח, ברמה האישית והמקצועית, לצוותי ניהול במגוון תחומים.

התהליך האישי הינו ארוך טווח, ומותאם לצוותים שמוכנים להשקיע את הזמן והמאמץ בהתפתחות האישית והמקצועית שלהם.

ייעוץ והכשרת צוותים חינוכיים

לצד הטיפול הפסיכולוגי הפרטני והקבוצתי, מכון "ציידי המחשבות" מציע קורסים, סדנאות והשתלמויות שעוצבו במיוחד על מנת לתת מענה לאתגרים והצרכים הייחודיים שפוגשים אנשי חינוך בעבודתם.

אתם, אנשי החינוך, מהווים מודל לחיקוי עבור ילדים ובני נוער. מתוך ההתבוננות בכם, הם מעצבים את עולם המושגים שלהם. הם למדים מה טוב ומה רע, מסגלים דפוסי התנהגות ומגבשים רשמים על העולם. עליכם להוות סביבה תומכת ובטוחה עבורם, במיוחד לאור העובדה שלעיתים אתם הכתובת היחידה שיש להם כדי לפרוק ולהציף קשיים. עליכם להיות סבלניים, קשובים וזמינים עבורם, לבנות איתם מערכות יחסים המבוססות על אמון הדדי, כבוד וביטחון, לדבר בשפה שלהם ולדובב אותם לתקשורת מיטיבה עמכם. משימות מאתגרות ולא פשוטות כלל.

כדי לצלוח במשימות האלו באופן עקבי ולאורך זמן, אתם זקוקים לכלים ומיומנויות. כלים שיאפשרו לכם להכיל ולנהל את הסיטואציות המורכבות ביותר ממקום של ביטחון, רוגע ותבונה. אנחנו כאן כדי להנחיל לכם את כל הידע וההכשרה שתזדקקו להם. הקורסים וההשתלמויות שלנו הוכרו על ידי משרד החינוך כמותאמים ל"תכנית הכלה והשתלבות" (תכנית מספר 7299) – על כך תוכלו לקרוא בהרחבה בהמשך העמוד.

צוות מכון "ציידי המחשבות" רואה בהנגשת השיטות והכלים שאנו מאמינים בהן שליחות חשובה, שיש בה כדי להעצים ולשפר באופן משמעותי את פני החברה שלנו בהווה ובעתיד.

המכון מציע מגוון קורסים וסדנאות המיועדים לצוותי חינוך:

ציידי המחשבות!

בואו לשחק איתי

Oh My MegAGaMe

רגע של מיינדפולנס

טיפול במוזיקה ו-EMDR

סדנת המוטיבציה

מתבגרים - כל הסודות

טיפול באפיה

חברים ודרקונים

חיות הרגש

ליצנות טיפולית

תהליכים לצוותי ניהול

הניסיון שלנו בייעוץ והכשרה של צוותים חינוכיים

המטפלים של מכון "ציידי המחשבות" הם בעלי ניסיון עשיר בעבודה עם ובתוך משרד החינוך. אנשי הצוות שלנו מכירים את המציאות היומיומית בשטח; כיצד בתי ספר עובדים מבפנים, מה מניע אותם, מה משפיע על התעדוף בבחירותיהם ומעל הכל, מה הצרכים שלהם וכיצד לתת עליהם מענה.

צוות מכון "ציידי המחשבות" ובראשם הפסיכולוג עופר כהן, הנם בעלי ניסיון עשיר בהכשרה של צוותים חינוכיים. הצוות שלנו מכשיר צוותים חינוכיים ברחבי הארץ ובמסגרות מגוונות: בתי ספר, גני ילדים של החינוך הרגיל והמיוחד, רשתות חינוך, מתנ"סים, מרכזי פסג"ה, שירותים פסיכולוגים-חינוכיים (שפ"חים), מת"יאות ועוד. אנו עורכים הרצאות, סדנאות, ימי עיון והשתלמויות לצוותים של גננות, מורי יסודי, חטיבות ביניים ותיכונים, לצוותים פרא-רפואיים, יועצות ומפקחי בתי"ס. כמו כן, המרצים שלנו מעבירים סדנאות והרצאות להורים, לילדים ולבני נוער בגילאים שונים. אנו מנוסים בעבודה מול מגזרים שונים: בתי ספר ממלכתיים, ממלכתיים דתיים, ערביים, חרדים, חינוך רגיל וחינוך מיוחד. עבדנו עם הורים לילדים בעלי צרכים מיוחדים (קשיים רגשיים ונפשיים, בעיות התנהגות, הספקטרום האוטיסטי, לקויות למידה והפרעות קשב, ועוד) ועם מגוון מסגרות (תכנית היל"ה, קידום נוער ועוד.)

איזו סדנה, הרצאה או השתלמות
תתאים לצוות שלי?

הסדנאות וההשתלמויות שלנו הינן מודולריות בזמן ובכמות המשתתפים – תוכלו לבחור עבור הצוות שלכם סדנה או הרצאה שתתאים לחדרי מורים, לקבוצות קטנות (צוות ניהולי, מחנכים, צוות מקצועי) או אף ליחידים במקרה של הדרכות פרטניות. ניתן להזמין סדנה עבור מספר מצומצם של מורים או עבור קבוצה גדולה, לישיבת צוות או ל"יום שיא", למחנכים או למורים מקצועיים, כהעשרה או בהתאמה לנושאים של התכנית הארצית. במידת הצורך, ניתן להיעזר בנו גם עבור ליווי פרטני של מורים או תלמידים.

צוות מכון "ציידי המחשבות" מנוסה בהתאמת החומרים לקונסטלציות ייחודיות ומגוונות. אנו ממליצים ליצור עמנו קשר על מנת שנוכל להבין ממכם את הצרכים והמטרות הייחודיות שלכם. כך נוכל "לתפור" לכם חליפה מדויקת שתתאים למידותיכם.

"תכנית הכלה והשתלבות" (תכנית מספר 7299)

במסגרת מאמצי משרד החינוך לשלב תלמידים מהחינוך המיוחד בתוך מסגרות החינוך הרגיל, הוקצה תקציב שקלי להכשרה נרחבת של מורים וסגלי הוראה במגוון תחומים, דידקטיים ורגשיים. הקורסים, הסדנאות וההשתלמויות של מכון "ציידי המחשבות" הוכרו על ידי משרד החינוך כמותאמים ל"תכנית הכלה והשתלבות".

ההכשרות שביצענו לאנשי חינוך מכל הסוגים הוכיחו באופן חוזר ונשנה את מידת האפקטיביות והתרומה שלהן שמורגשות בשטח. זאת אנו למדים מתוך הפידבקים שמדווחים כי תכני ההכשרה שקיבלו מאיתנו מרחיבים את המיומנויות והידע ומשפרים את ההתמודדות היומיומית בכל ממשקי העבודה.

צור קשר

הדרך שלנו לעזור לכם!
גם מרחוק.

טיפול בטראומה אצל ילדים

הספר זמין להורדה באתר "עברית".

בעקבות המשבר הלאומי ומלחמת חרבות ברזל, אנו מזמינים אתכם להוריד בחינם את הספר "ציידת המחשבות", ספר טיפולי-חווייתי לילדים ומשפחותיהם. הקריאה בספר מאפשרת לילדים ובני נוער רכישה של כלים להתמודדות, ולכם ההורים נותנת מקום כדי לדבר עם הילדים על מה שעובר עליהם. ניתן ומומלץ גם למצוא זמן לקריאה משותפת.

רוצים לדבר איתנו? אנחנו פה בשבילכם בשיחת טלפון או הודעת ווצאפ, צור קשר באתר ואפילו באמצעות הטיפול בוט.

טיפול בטראומה אצל ילדים

הספר זמין להורדה באתר "עברית".