הפרעה אובססיבית קומפולסיבית

הפרעה אובססיבית קומפולסיבית

הפרעה אובססיבית קומפולסיבית, הנקראת לעיתים גם הפרעה טורדנית כפייתית או OCD' הינה למעשה מצב נפשי אשר בא לידי ביטוי במחשבה אובססיבית אשר מפריעה לשגרת היום, וניסיון להעלים את אותה המחשבה על ידי פעולה כפייתית הנקראת טקס או קומפולסיה. הפרעה אובססיבית קומפולסיבית נפוצה הן בקרב ילדים ונוער, והן בקרב נשים וגברים כאחד ולפי מחקרים בתחום היא משפיעה על למעלה משני אחוזים מהאוכלוסייה בעולם. כמובן כי הפרעה אובססיבית קומפולסיבית דורשת אבחנה וטיפול על ידי גורם מקצועי בלבד, אשר מתמחה בתחום. הטיפול היעיל ביותר עבור OCD הינו הטיפול הקוגניטיבי-התנהגותי (CBT), טיפול נתמך מחקר ואמפירי המביא לתוצאות טובות.

ציידי המחשבות- טיפול בראש אחר הינו מרכז טיפול ייחודי ומקצועי הממוקם בחיפה ומתמחה בטיפולים התנהגותיים-קוגניטיביים (CBT), באבחון פסיכולוגי, ובתחומים רבים ומגוונים בניהם: חרדה חברתית, שליטה בכעסים, דיכאון, הפרעות פאניקה, פוביות שונות, ocd, ועוד. בנוסף, המכון מציע היצע רחב של שירותים כגון טיפול לילדים, בני נוער, מבוגרים, ואף טיפול קבוצתי, אבחון פסיכולוגי, אבחון פסיכו-דידקטי, הרצאות, סדנאות, ועוד. סוג ואורך הטיפול נקבעים לאחר הערכה מקצועית ופרטנית, בהתאם לצרכיו של המטופל. המכון דוגל בטיפול אישי, בשקיפות מלאה, ותוך השתתפות מלאה של המטופל כצד אקטיבי. בנוסף, המכון גאה להיות מוביל בישראל בטיפול קייזריאני, גישה ייחודית אשר מקורה מארצות הברית, ונוסדה על ידי הפסיכואנליטיקאי הלמוט קייזר. אנו מציעים שירות אישי לכל לקוח, ברמה הגבוהה ביותר וללא פשרות. בפרט, המכון מציע אבחנה וטיפול בנושא הפרעה אובססיבית קומפולסיבית, הפרעה טורדנית כפייתית, OCD טיפול ועוד.

הפרעה טורדנית כפייתית

הפרעה טורדנית כפייתית יכולה להופיע בהדרגה, אך חשוב לקחת בחשבון כי ללא אבחון וטיפול מתאים התסמינים השונים יכולים להחריף. החמרה במצב יכולה להוביל פעמים רבות לפגיעה קיצונית ברמת החיים ובשגרת היום-יום. לכן, חשוב לא לדחות את הטיפול ולפנות בהקדם האפשרי לגורם מקצועי, אשר מתמחה בתחום ויכול לסייע. סקר שוק קצר ומקיף בהחלט יוכל לעזור לכם לקבל את ההחלטה המושכלת, הנכונה והחכמה ביותר, כזו שתבטיח לכם טיפול אפקטיבי ומענה מהיר ויעיל. כאמור, הטיפול המוכח ביותר לטיפול בהפרעה הינו הטיפול הקוגניטיבי-התנהגותי – CBT. כמו כן, מומלץ לקרוא חוות דעת וביקורות מצד מטופלים מהעבר על מנת לקבל אינדיקציה ולהיות בטוחים כי עשיתם את הבחירה הנכונה.

OCD טיפול

אין ספק כי OCD טיפול הינו תחום רגיש ומורכב, הוא יכול לכלול טיפול בעזרת תרופות, וגם טיפול רגשי ופסיכולוגי. כך או אחרת, ישנה חשיבות קריטית ומהותית לפנייה לאיש מקצוע אשר מתמחה בתחום, בעל ניסיון ומוניטין. ציידי המחשבות- טיפול בראש מתמחים זה שנים רבות בתחום, ומציעים מגוון רחב של שירותים שונים, אבחונים, וטיפולים אשר מבוססים על הטיפול ההתנהגותי-קוגניטיבי (CBT). כל מטופל עובר אבחון אישי וקפדני, אשר רק לאחר סיומו, ניתן לבנות תוכנית מותאמת אישית בהתאם לצרכים ולמצבו של המטופל. כמו כן, המכון גאה להעניק היצע שירותים נוספים כגון הרצאות עבור כל מי שמתעניין בתחום, מורים, הורים, וכדומה, לצד טיפולים ברמה הגבוהה ביותר, כאשר כל טיפול מתבצע על הצד האישי והמותאם ביותר, תוך כדי שקיפות מלאה מול המטופל והתייחסות אליו כצד אקטיבי במהלך התהליך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *